دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی است!

دشمن به‌دنبال تفرقه‌افکنی است!

خدا به ما تنبه بدهد تا برای امور شخصی، برادران مسلمان خود را از دست ندهیم؛ چنان‌که هر کاری کردند که شیعه‏‌های عراق را علیه دولت عثمانی بر له انگلیس به جنگ وادارند، نتوانستند. بلکه شیعیان با اهل تسنن متحد شدند و هم‌دست و هم‌صدا و هم‌پیمان بر له عثمانی و علیه انگلیس جنگیدند. حتی روحانیون شیعه به جبهه‏ جنگ رفتند و به‌خصوص شیخ شریعت رحمه‏‌الله‏ با آن سن و سال در جنگ شرکت نمود. با اینکه از عثمانی‏‌ها دل خوشی نداشتند، بااین‌حال اسلام اسمی و ظاهری دولت عثمانی را بر کفر بریتانیا ترجیح دادند.

باز هم بیدار نمی‏‌شویم، در فکر نیستیم که باز هم به سراغ ما می‏‌آیند. شخصی به کبوترها هیش می‏‌کرد، به یکدیگر حواله می‏‌دادند که هر که هیش است برود، وگرنه سرنوشتش مثل همان که شکار شد می‏‌شود. ما را از هم جدا می‏‌سازند و برای هر جمعیت مرز و گذرنامه‏ جداگانه قرار می‏‌دهند و از هم جدا و بیگانه می‏‌سازند و بدین وسیله امت واحده اسلامی را تضعیف می‌‏نمایند و بعد از ضعف همه، دانه‌به‌دانه به سراغ آنها می‏‌روند! آیا ما نباید در فکر این باشیم که با هم متحد باشیم و با تفرقه و نزاع و اختلاف، وحدت اسلامیه و برادری خود را از دست ندهیم؟!

البته برای کفار خیلی سخت است که یکی از آنها به‌طور مستقیم و رودررو با ما بجنگد، لذا تا جایی که امکان دارد و جان دارند، پول خرج می‏‌کنند که ما مسلمان‏‌ها را اغوا کنند و به جان هم بیندازند. ولی ما همچنان غافل هستیم و توجه نمی‏‌کنیم که همدیگر را به حق راضی کنیم.

در محضر بهجت، ج۳، ص۱۶۶

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS