مراسم یادبود آیت‌الله بهجت در مدرسه حقانی برگزار شد

هم‌زمان با فرا رسیدن ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله‌علیه‌، مجلس یادبودی از سوی مدرسه علمیه حقانی در قم برگزار شد. این جلسه با حضور فرزند حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره، حجت‌الاسلام‌والمسلمین علی بهجت و طلاب و ارادتمندان ایشان در محل این مدرسه برگزار شد.

سخنران این جلسه، حجت‌الاسلام‌والمسلمین منفرد بود. ایشان در سخنان خود به بیان مقامات و فضایل آن عبد پارسا پرداخت و به دوران کودکی ایشان اشاره کرد و گفت: ایشان در همان سنین کودکی در نماز عوالم بالا را می‌دیدند و می‌گفتند که من گمان می‌کردم همه، این عوالم را می‌دیدند.

حجت‌الاسلام منفرد علت این امر را پاکی و طهارت از گناهان دانستند و گفتند: دیدن آن عوالم نیازمند برائت کامل از هوای نفس است.

ایشان در فراز دیگری از سخنان خود، اهمیت نماز را در نظر حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره یادآور شد و گفت: ایشان نماز را لذیذترین، عزیزترین و شریف‌ترین امر در عالم وجود می‌دانست.

همچنین به بیان مطالبی درباره نماز شب و اهمیت آن پرداخت و توصیه حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره درباره بکاء و گریه و اتصال به اهل‌بیت را خاطرنشان کرد.

ایشان پس از ذکر مطالب مستندی درباره کرامات آن مرجع عالی‌قدر، به ضرورت الگو گرفتن از اولیای الهی اشاره و توصیه کرد انسان باید قدر خویشتن را در این دنیا بداند و خود را از خواسته‌های نفسانی نجات دهد.

دانلود صوت سخنرانی  MB  13.3 

دانلود صوت مداحی MB 7.26 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS