مراسم یاد بود آیت الله العظمی بهجت در مدرسه علمیه حقانی برگزارشد

مراسم گرامی داشت سالروزرحلت آیت الله العظمی بهجت(ره) شب گذشته (26 - 01 - 91 ) به همت مدرسه علمیه حقانی قم با حضور اساتید،فضلاو طلاب در مسجد این مدرسه برگزار شد. 
حجت الاسلام روحی در این مراسم اظهارداشت:

 انسان باید در طول زندگی خود با افرادی نشست وبرخاست داشته باشد که او را به یاد خداوند اندازد همانطوری که حواریون حضرت عیسی (ع) پرسیدند با چه کسی نشست و برخاست داشته باشیم ، پیغمبر خدا گفتند: با کسی همنشین باشید که نگاه ، رفتار و اخلاق و علم او شما را به خدا متوجه سازد.
وی افزود: حضرت آیت الله بهجت شخصیتی بودند که علم و عملشان را برای خدا خالص کرده و منیت را در خود کشته بود و هرکسی «من » درون خود را بکشد، قطعا مورد عنایت خدای متعال قرار خواهد گرفت بطوری که این عالم ربانی صاحب مکتب بود و چنین شخصیتی در شیعه و سنی یافت نمی شود.
سخنران مراسم  تصریح  کرد:  توصیه های اخلاقی حضرت آیت الله  بهجت بیشتر بر انجام واجبات و ترک محرمات صورت می گرفت و  اهتمام بیشتری به دروس داشتند.
این محقق حوزوی با اشاره به عرفان عملی حضرت آیت الله بهجت خاطرنشان ساخت: ایشان  به هیچ عنوان از درس طلبگی خود کوتاه نمی آمدند و با خود کاری کرده بودند که هیچ گونه خودبرتر بینی و منیتی در وجودش نمانده بود، و در وجود افراد تصرف می کردند .
حجت الاسلام روحی همچنین اضافه کرد: همانطوری که همه  بزرگان می دانند دست یافتن به منابع غنی و عظیم علمی بسیار طاقت فرسا و سخت است، ولی مرحوم آیت الله بهجت با تدریس جواهر عملا نشان دادن که راه رسیدن به اجتهاد خواندن کتاب هایی نظیر وسایل الشیعه، مقاصد و  جواهر است زیرا که کسی کتاب جواهر را بخواند می تواند دسترسی آسانتری به منابع اصولی و فقهی بعنوان کلید ظواهر داشته باشد.
 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS