بیانیه آیت‌الله بهجت درباره تخریب قبور ائمه علیهم‌السلام

بیانیه آیت‌الله بهجت درباره تخریب قبور ائمه علیهم‌السلام

بسم الله الرحمن الرحیم

الحمدلله و الصلاه علی سیدالأنبیاء محمد و آله الطاهرین و اللعن الدائم علی اعدائهم أجمعین

ضمن تسلیت به صاحب اعظم تمام امثال این مصائب و مسئلت تعجیل فرج با اذن خداوند اجل، بیان می‌شود:

جاهل‌ها گمان می‌کنند که با تخریبات قبور ائمه صلوات‌الله‌علیهم می‌توانند تشیّع را ریشه‌کن کنند. شیعه و سادات و بزرگان آنها بالاتر از تخریبات را در زمان ائمۀ ایشان دیده‌اند و آنکه پس از تبدیل تخریب به تعمیر بر قوّه ایمان ایشان در صورت و معنی افزوده گردیده است.

از زمان حضرات علی و فاطمه علیهماالسلام تا زید و یحیی علیهما‌السلام، یک‌به‌یک مقتولین بنی‌العباس و تخریبات متوکل ملعون و متوکل‌های هر زمان همه مشهود ائمه حق بوده و با اخبار آنها به فساد و افسادهای دشمنان ایمان تا خروج سفیانی که از حتمیّات قبل از ظهور دولت حقّه عجل‌الله‌فرج‌صاحبها است و غیر حتمیّات بوده و خبر داده‌اند به آنچه که به اهل ایمان رسیده و می‌رسد قبل از ظهور تا به آنجا که فرموده‌اند: «نحن صبّر و شیعتنا اصبر منّا لانّا صبرنا بعلم و شیعتنا صبروا علی ما لا یعلمون». با همه این امور، سه نفر با ایمان آن زمان به بیش از چهارصد میلیون شیعه کثرالله‌امثالهم رسیدند.

همه اهل حق باید تشخیص وظیفه عملی بدهند از جمله، مسارعت در تعمیر کامل تخریبات ظالمین و فاسقین و تأکید در اقامه مجالس درس و تدریس احکام ثابته اهل‌بیت علیهم‌السلام و مجالس روضه و بیان فضائل آنان و انشاء مدایح و مراثی و رسیدگی به ضعفای شیعیان و دوستان آنها به‌نحوی که علمای شیعه تصویب فرمایند و با بکا با سوزش دل که موجب اتصال روحی و معنوی به آنان و قرب معنوی به مبدأ اجل و اعلی می‌شود. اگرچه جاهل‌ها فواید آن و تظاهرات مشروعه موجبه آن را نفهمیده‌اند.

از خداوند عذاب دنیوی و اخروی کفار و منافقین به آل محمد علیهم‌السلام و شیعیان و دوستان ایشان و هلاک صوری و معنوی آنها را به زودی در دنیا قبل از آخرت با تعجیل در فرج و عدم مهلت به آنان به فساد و افساد بیش از این به ظالمین مسئلت داریم .

والسلام علی جمیع اهل الایمان فی الشرق و الغرب و رحمه الله و برکاته

 

برگی از دفتر آفتاب، ص۱۹۰

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS