سیاسی

اول باور نمی‌کردیم، بعد دیدیم آسان است!

فرض کنید تطمیع و تهدید در ما اثر نکرد، فریب‌خوردن چطور؟ به خدا پناه می‌بریم! ما که معصوم نیستیم، مگر از طرف خدا الهام و هدایت شویم. خدا می‌داند کفار چه زحمت‌هایی می‌کشند تا دروغ و افترا را به جای راست و درست در رسانه‌ها تحویل دهند، و هر روز با وسایلی و نقشه‌هایی علیه مسلمانان به میدان می‌آیند تا غافلان، آگاه نشوند. ما هم اول باور نمی‌کردیم، ولی بعد دیدیم آسان است.

دولت انگلیس شخصی را اجیر کرده بود تا در بازار کرمانشاه به انگلیس فحش و ناسزا بدهد، تا بدین وسیله دشمن‌های انگلیس را بشناسد و از کارهای آنها مطلع گردد و اسرار دشمنان خود را کشف کند. آری، کفار تا به این درجه برای کار خود فکر می‌کنند!

در محضر بهجت، ج۱، ص۱۳۲.

شیوه‌های تسلط کفار بر مسلمانان

کفار ما را از بزرگان و پدران دینی خود جدا کردند و بین ما و آنها فاصله انداختند. دستور داده‌اند پسران و دختران را در محیط مدارس تربیت کنند تا از تربیت دینی، مذهبی و خانوادگی به دور باشند. همچنین میان مردم و روحانیون جدایی بیندازند و مردم را نسبت به آنها بدبین نمایند، هرچند به این صورت که افرادی را به لباس روحانیون خصوصاً با صورت خوب (عمامه بزرگ، محاسن و...) و به زیّ علما و بزرگان دین درآورند، تا در مجامع عمومی و در انظارِ توده‌ی مردم افعال قبیحه انجام دهند. ما هم غافل هستیم. همچنین از جمله فرمان‌ها، دستورها و نقشه‌هایی که کفار چندصد سال پیش علیه ما کشیده‌اند، این است که کشتزارهایمان را بسوزانند. آب‌های آشامیدنی‌مان را آلوده و مسموم کنند، امراض را اشاعه دهند و بیماری‌ها را در جامعه دامن زنند تا به مجرد هجوم، تسلیم آنها باشیم.

این مطالب را از سی‌صد سال پیش برای ما دیکته کرده‌اند و دستورش را در چند ماده صادر و مکتوب نموده‌اند و الآن هم وجود دارد و شواهد صدق دارد!

آیا ما به دنیای آنها محتاجیم یا آنها به دنیای ما؟! اگر آنها به دنیای ما محتاج نیستند، پس چرا این همه برای تسلط بر ما و معادن ما، با هم مقاتله و جدال دارند؟! آنها ابتدا دین را از ما می‌گیرند و سپس ثروت‌های ما را می‌گیرند و از همان‌ها به ما تفضلاً وام می‌دهند و نزول می‌گیرند، و یا به‌صورت ظاهر صدقه و بلاعوض می‌دهند و بر ما منت می‌گذارند!

در محضر بهجت، ج1، ص84.

سیر دخالت علما و مراجع در امور سیاسی و حکومتی عراق

میرزای شیرازی رحمه‌الله در نجف فتوا داد: «بر مسلمان حرام است به حکومت کافر (یعنی بریتانیا) راضی شود». خدا می‌داند با این فتوا، چقدر استعمار انگلیس شکست خورد. مرحوم میرزا با آن همه نفوذ انگلیس، با این فتوا حکومتش را تحریم کرد؛ «وَلَن یجْعَلَ اللهُ لِلْکافِرِینَ عَلَی الْمُؤْمِنِینَ سَبِیلاً؛ هیچ‌گاه خداوند، کافران را بر مؤمنان سلطه نمی‌دهد».[۱]

این حکم و فتوای مرحوم شیرازی نگذاشت که دولت انگلیس مستقیماً و بدون واسطه در شئون مملکت دخالت کند؛ لذا ناچار شدند بدل اضطراری و محلّل درست کنند تا به اسم قیومیت و به‌صورت غیرمستقیم بر عراق حکومت کنند و نماینده‌ی آنها حافظ منافع، اموال و نفوس آنها باشد. یکی دو سال انتخابات تشکیل دادند. در این جریان نیز مرحوم شیخ شریعت، سید یزدی،آقا سید ابوالحسن اصفهانیو میرزا محمدتقی شیرازینوشتند و فتوا دادند که: «شرکت در انتخابات حرام است!»، ولی خدا می‌داند همه را با چه وضع فجیعی از نجف و عراق بیرون کردند و به ایران تبعید نمودند؛ به‌حدی که مأمور نگذاشت تا مرحوم آقا سید ابوالحسن اصفهانی لباسش را بپوشد! درهرحال، انگلیس خود را کشت تا علما و مراجع را در امر مشروطه‌خواهی بر له خود موافق کند. بعد هم با چه زحمت علما به نجف برگشتند و انگلیس از آنها التزام گرفت که دیگر در سیاست دخالت نکنند! حیات انگلیس به‌واسطه‌ی آنها و دخالت و سیاست آنها بود، ولی بعدها وقتی به قدرت رسید و از آنها مستغنی شد، التزام گرفت که دیگر در سیاست دخالت نکنند. بااین‌همه، مرحوم سید ابوالحسن در قضیه‌ی انتخاب و جریان کاندیدا شدن «رشید عالی»با عده‌ای دیگر از علما مخالفت کرد، ولی بالاخره انگلیس غالب شد! از خواص آقا سید ابوالحسن رحمه‌الله نقل شده که مرحوم سید تا شش ماه در مخاطره و تحت نظر بود.

1. نساء: 141.

مقالات دیگر...

 1. اختلاط با کفار، آغاز تسلط کفار بر مسلمانان
 2. در صورت عمل به تكليف مىتوانيم كشور را اداره كنيم
 3. اسلام را كنار مى‏گذاريم و مى‏گوييم:
 4. خدا كند بفهميم كه خرابيم
 5. به اين درّنده ها بگو!
 6. مخالفان اسلام و شيعه با علم و عقل مخالفت دارند!
 7. اى كاش علماى پيرمرد اجتماع مى كردند!
 8. نمونه‏ هايى از سياست‏ هاى تفرقه انداز انگلستان
 9. گر چه كس ديگرى را آن جا داريم...
 10. اگر كسى عقل و دين داشته باشد، مى تواند بر دنيا حكومت كند!
 11. شگردهاى كفّار براى تسلّط بر مسلمانان و وظيفه ى ما در قبال آن
 12. حال مسلمانان در عصر غيبت و لزوم چاره انديشى براى مقابله با كفّار
 13. سودمند نبودن اصلاح حكومت در صورت عدم اصلاح افراد جامعه
 14. منشور سازمان ملل، و قوانين ضدّ قرآن و اسلام
 15. انگليس با رشوه بر ممالك اسلامى غلبه كرد!
 16. به خير تو اميد نيست، شرّ مرسان
 17. اغلاط سياسى سياسيّون امروز...
 18. خطر اختلاط مسلمانان با كفار
 19. رشوه خوارى بزرگ ترين جنايت اجتماعى ملت ها
 20. اسلام را كنار مى گذاريم و مى گوييم: اسلام نمى تواند جامعه را اداره كند!
 21. خدا كند بفهميم كه خرابيم
 22. وظيفه ى ما در روزهاى پرفتنه

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS