حضرت ولی‌عصر (عج)

پرسش. این حقیر مشتاق زیارت امام عصر حضرت حجةبن‌الحسن العسکری عجل‌الله‌تعالی‌فرجه‌الشریف می‌باشم، از حضرتعالی تقاضا دارم که مرا دعا کنید که به این سعادت نائل شوم.
پاسخ. زیاد صلوات اهدای وجود مقدسش نمایید، مقرون با دعای تعجیل فرجش، و زیاد به مسجد جمکران، مشرف شوید با ادای نمازهایش.

 

پرسش. به نظر شما کمال انسان چیست؟ اسباب آن چه می‌باشد؟ و اگر در حال حاضر فردی را می‌توان الگو قرار داد و شما می‌شناسید، معرفی نمایید؟

پاسخ. بسمه تعالی؛ کمال انسان در عبودیت است، و سبب عبودیت، ترک معصیت در اعتقاد و عمل است. فرد کامل، مرشد است و در این عصر، [فرد کامل] ولی‌عصر (عج) است. و طریق رسیدن به ارشاد او، ادامه توسلات معلومه است از قبیل: زیارات مأثوره از روی صدق و با عدم تردید و نمازهای آن حضرت علیه‌السلام و همه تحبّبات به خدا و دوستان او.

 

پرسش. نسأل من حضرتکم دلالة و هدایة إلی الإمام المهدی علیه‌السلام؟

پاسخ. بسم الله الرحمن الرحیم، الحمدالله رب العالمین، و الصلاة علی سید الأنبیاء محمد صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم و عترته سادة الأوصیاء علیهم‌السلام واللعن الدائم علی أعدائهم أجمعین.
و بعد، فالسؤال عن حیاة المهدی علیه‌السلام و عن خلافته له محل لمن لا یعتقد بإمامة والده المعظم الحسن بن علی العسکری علیه‌السلام و القائلون بإمامته متفقون علی خلافة المهدی ولده العزیز و بقائه إلی ظهوره للعموم و الروایات المشهور عن الوالد و الوصایة للولد علیه‌السلام، ثابتة معتبرة و ذلکم ضروری المذهب الحق الذی هو الدین الکامل التام، ولو لا ذلک، لم یبق الدین للمسلمین، لأن لازم المفروض أنّ أهل الاسلام کلهم معتقدون للأباطیل و تزید علی ذلک کله ما تواتر من شهود الصالحین من العلماء و غیرهم و المستغیثین فی الشرق و الغرب للإمام الثانی عشر بحیث یقطع بالصدق من علم ببعضها و إن لم یعلم کلها؛ فاسأل و انصف، تعلم یقیناً و أنا الضامن له فی هذا الیقین؛ و نزید علی کل ذلک، ما یثبت فی آخر الحدیث المتواتر بین الفریقین، أعنی حدیث الثقلین من قوله صلی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم: «و أنهما لن تفترقا حتی یردا علی الحوض » ففی کل زمان یثبت القرآن عنده له یثبت العترة الطاهرة له.

 

پرسش. کیف نقوّی العلاقة مع اهل البیت علیهم السلام و بالخصوص مع صاحب العصر علیه السلام؟

پاسخ. طاعة الله بعد معرفته، توجب حبّه تعالی و حبّ من یحبّه من الأنبیاء و الأوصیاء الذین أحبّهم إلیه محمد و آله و أقربهم منا صاحب الأمر عجل الله فرجه.

ترجمه:

پرسش. چگونه رابطه خویش را با اهل‌بیت علیهم‌السلام و مخصوصاً صاحب‌العصر علیه‌السلام، تقویت کنیم؟

پاسخ. اطاعت و فرمانبرداری از خداوند بعد از شناخت او، موجب محبت به او ـ تعالی ـ می‌شود و [همچنین موجب] محبت کسانی که خداوند آنها را دوست دارد، می‌شود، که عبارتند از انبیا و اوصیا که محبوب‌ترین ایشان به خداوند، حضرت محمد و آل او علیه‌وعلیهم‌السلام می‌باشند؛ و نزدیک‌ترین ایشان به ما، صاحب‌الامر عجل‌الله‌تعالی‌فرجه می‌باشد.

 

پرسش. دبیری درباره مسائل پشت پرده شما و برخی از علما، مثل «شیخ مفید قدس‌سره» با امام زمان (عج) با ما صحبت کرد. از شما تقاضا مندیم که در این مورد و این امام بزرگوار و راه‌های ارتباط با ایشان را برای من بنویسید؟

پاسخ. بسمه تعالی؛ راه‌های ارتباط با خدا، طاعت خدا، و طاعت امام زمان (عج) است، و تشخیص آن با تطبیق عمل به دفتر شرع است، یعنی رساله عملیه صحیحه.

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS