«هم المتقون»

«هم المتقون»

بگذارید تا ما از علمای خود قدردانی نکنیم، شاید از اروپا و آمریکا ما را به تشیع دعوت نمایند و بگویند که قدردان مذهب و علمای خود باشید!

 رهرو راه علی­‌بن­‌ابی­‌طالب علیه‌السلام بر لوح دل خود کلامی دارد که راهش روشن است: «تقوی­ الله ...». و تقوا، گام برای سلوک است و نشانه­ بندگی؛ گامی که به­‌جز یاری قرآن و اهل‌بیت علیهم‌السلام توانی بر آن نیست.

سلام و درود می‌فرستیم بر مردی که از تبار «هم المتقون» بود؛ ... عبدی خالص ... بهجتی آسمانی.

السلام علیک و علی جمیع اولیاءالله ...

وقتی بودی، دلمان به «یذکرکم الله­ رویته» خوش بود ... که ما هم ذاکریم، و حقاً که دیدنت کم از ذکر نداشت. اما بانگی آمد که فراخوانده شدی و ... قرار بر این بود که بی‌تو در راه باشیم.

حالا ما مانده­‌ایم در ابتدای راه …و برخی در میانه ... و دعا کن که رهرو بمانیم ...

گفتی: «بزرگان علم و معرفت و شهود، پس از مرگشان دستشان بازتر است».

و بزرگان، به علمت ... و معرفتت ... و شهودت ... اذعان کرده­‌اند؛ پس اینک که دستت بازتر است، دستگیری­‌مان کن.

این روزها... پس از سال­‌ها که رفته­‌ای و چشممان روشنِ رویت نیست، از یادت به آسمان پلی می­‌زنیم به هر بهانه­‌ای ... بلکه پیغامی برسد و قریب شویم. دعایمان کن که به پرتگاه نیفتیم و بی­‌بها نشویم.

بهانه­ مکررمان برای ذکر، سالگرد عروج توست؛ جرعه­‌ای حیات می­‌طلبیم با ذکر لحظه­‌های بودنت در حرم، فاطمیه، جمع دوستان، وقت تدریس، و سخنان گهربارت در جلسات مختلف.

این شیفتگان که در صراطند همه

جوینده­ چشمه­ حیاتند همه

از یاد نمی­‌بریم که بارها از بندگی کردن گفتی و انجام واجبات و ترک محرمات الهی. و وقتی از تو موعظه خواستیم، پرسیدی: «آیا به مواعظی که تا به حال شنیده­‌اید عمل کرده­‌اید؟! آیا می­‌دانید هرکه عمل به معلومات خویش کرد، خداوند مجهولات او را معلوم می­‌نماید؟! ....» و در برابر خداوند شرمساریم، از اینکه عامل به معلوم نبودیم؛ دعایمان کن که در پی مجهول نمانیم.

گفتی: «بعضی گمان می­‌کنند که ما از ترک معصیت عبور کرده­‌ایم؛ غافلند از اینکه معصیت اختصاص به کبائر معروفه ندارد، اصرار بر صغائر هم، کبیره است؛ ...» می­‌ترسیم از اینکه غرق در معصیت صغیر و کبیر شویم و باز هم در گمان خوش بمانیم که عبور کرده­‌ایم ...؛

 برای متقی شدن و باتقوا ماندمان دعا کن ... اکنون که دستت بازتر است.   

فصلی بگشا که وصف رویت باشد

آغـازگــر طـره­ مـویــت بـاشــد

 

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

RSS